سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

امروزه ارزشمند‏ترین قابلیت‏های مدیریت دقیقا همان‏هایی هستند که قابل مدیریت نیستند..(گری همل)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
  
 

  انتشار كتاب «هنر نو اندیشیدن »

كتاب «هنر نو اندیشیدن» The Art of Original Thinking فرآیند پرورش یک رهبر نواندیش
رهبران نواندیش، پیوسته ذهن خود را به روی پرسشهای جدید باز نگه می‌دارند.
آن‌ها به دنبال حل چالش‌های آینده هستند و نه گذشته!
فرازهایی از کتاب:

*سیستم باورهای ما، ممکن است که برای مقطعی از تاریخ مناسب بوده باشد؛ اما این باورها، دیگر دردی از ما دوا نمی‌کنند. امروزه به همان اندازه که اسب و گاری برای حمل‌ونقل کاربرد دارد، این باورها نیز کاربرد خواهند داشت!
*درک این نکته که تفکر مخالف ما درست است و "دشمن" اصلی ما باورهای غلط خود ما است، ممکن است چندان ساده نباشد.
*هنگامی‌که لازم است تا درک جدیدی از مفاهیم داشته باشیم و مدل نوینی از واقعیت را در درون ذهن خود ترسیم کنیم، مشکل اصلی به دست آوردن این ایده‌های جدید نیست، بلکه کنار گذاشتن افکار قدیمی است که بسیار سخت است.
*رهبران نواندیش خود را به‌عنوان شهروندان جهان می‌شناسند که نسبت به زمین و خانواده بشری مسئولند و به‌خوبی می‌دانند که موفقیت و رفاه‌شان به موفقیت و رفاه دیگران، گره خورده است.
*رهبر اثربخش، رهبری است که رفتارش در اهداف و اصولی همچون روح انسانی سازمان، بارور کردن قدرت تخیل و اراده افراد و الهام‌بخشی به کارکنان برای باور کردن توانمندی‌های راستین‌شان، ریشه دارد.
*امروزه کارکنان به‌راستی خواهان احساس هیجان ناشی از خلاقیت، شادی ناشی از یافتن راهکار‌های جدید و کسب تجربیات تازه و متنوع در شغل خود هستند.
*تمرکز بر سود‌آوری کسبوکارها بدون توجه به منافع عموم مردم، مفهومی است که به¬زودی به تاریخ خواهد پیوست؛ زیرا این نگرش در پاسخ به پرسشهای مهمی که امروز مطرح می‌شوند، ناکارآمد است.
*اکنون به پیش‌بینی و پیاده‌سازی اشکال جدیدی از سیستم‌های مالی و مالکیت نیاز داریم. توزیع نادرست ثروت و قدرت، توجه نکردن به مردم، کسب‌وکارهای ناروا و ویران‌سازی فضای اقتصادی روزبه‌روز بیش‌تر در اذهان عمومی، غیراخلاقی و مخرب جلوه خواهند کرد.
*رهبرانی که می‌خواهند بازارهای جدیدی را کشف کنند یا صنعت خود را به‌طور ریشه‌ای متحول کنند و یا احتمالا می‌خواهند توان و شهامت خود را در کشف زمینه‌های نو بسنجند، برای پیمودن این اقیانوس ناشناخته قطعا به کشتی تخیل نیازمندند.
*آینده بر روی منطق و عقل استوار نیست. همیشه تخیل، امید و باور است که آینده را ساخته است.


مقدمه ناشر:

نو بگوییم و نو بیندیشیم    عادت کهنه را به هم بزنیم
«مجتبا کاشانی»

همه ما دوست داریم که بتوانیم نقشی سازنده و ماندگار در پیرامون مان و در زندگی همنوعان مان داشته باشیم. در این میان، مدیران به دلیل گستردگی بیش‌تر پهنه ی تاثیرگذاریشان، نقش موثرتری بر شکل گیری و ایجاد تحولات در جهان دارند. از این رو باید به خاطر داشته باشیم که پیش از آن‌که بخواهیم هر چیزی یا هر کسی را در جهان بیرون مدیریت کنیم، ابتدا باید یاد بگیریم تا اندیشه و نگرش خود را مدیریت کنیم.
در زمان های که شتاب روزافزون تحولات و یافته های بشری، ویژگی بارز آن است، یادگیری پیوسته و نواندیشی کلید پیروزی است. البته باید دانست که آموختن کار دشواری نیست. چون شاهدیم چگونه کودکان چنان به سادگی، به‌سرعت و به گستردگی می آموزند به گونه ای که در همان چند سال اولیه ی زندگی‌شان برای رویارویی با چالش های زیستن در این جهان پیچیده آماده می‌شوند. ولی آنچه که دشوار است فراموش کردن کهنه هاست. دلبستگی به آموخته های کهنه است که راه را بر بازانگاری و نواندیشی میبندد. و چنانچه تافلر می‌گوید «امروز بی‌سواد کسی نیست که نمی‌تواند بخواند و بنویسد، بلکه کسی است که نمی تواند آموخته‌های گذشته ی خود را فراموش کند و از نو بیاموزد».
«هنر نو اندیشیدن» کتابی است که چگونگی شکل گیری و پای بستی انسان ها به باورهای کهنه و زمان گذشته را بیان می کند. نویسنده با آوردن نمونه های پرشمار از زندگی روزمره و اجتماعی ما و همچنین زندگی کاری‌مان در سازمان ها و کسب وکارها نتیجه ویرانگر کهنه اندیشی را نشان می دهد. سخن انیشتین در این زمینه هشداری تکان دهنده است. وی میگوید: «اگر بخواهیم که نسل بشر بتواند به حیات خود ادامه دهد، به شیوه اندیشیدن کاملا نویی نیاز داریم». از این گفته چنین برمی آید که چنانچه ما به کهنه‌اندیشی خود ادامه دهیم و به بازنگری و بازاندیشی در شیوه هایی که تا به حال با آن ها جهان را اداره کرده ایم نپردازیم، بیگمان در آینده، گونه ای به نام انسان در پهنه هستی وجود نخواهد داشت و به گونه های منقرض شده گیتی خواهد پیوست.
نگرش های سودجویانه ی صِرف، منفعت طلبی های خودخواهانه، بی توجهی به مسئولیت های اجتماعی و بی اعتنایی به زیان رسانی به زیست بوم جهانی در زندگی روزانه، در تصمیم گیری های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و آموزشی و عملکردهای سازمان ها و کسب وکارها، همه و همه دست به دست هم می دهند تا هر روز ما را به نابودی نسل بشر نزدیک تر سازند. و بسیاری از این کوتاه فکری ها و کج اندیشی ها ریشه در یک تصور اشتباه دارد و آن، این است که در جهان «سیستم بسته» وجود دارد و یا می توان آن را ایجاد کرد. چنین تصوری به اینجا می انجامد که هر سازمان یا هر جامعه یا هر کشوری، خود را یک سیستم بسته بینگارد و چشم بر تاثیر عملکردهایش بر روی دیگران ببندد.
نویسنده این کتاب ما را به بازنگری در باورهای کهنه مان فرا می خواند. وی بر این باور است که چنانچه نتوانیم با نواندیشی و نونگری، جهان را به صورت یک «سیستم باز» و یکپارچه ببینیم، قادر نخواهیم بود بر مشکلات روزافزون جهان چیره شویم.
سازمان فرهنگی فرا امید دارد که خواندن این کتاب، ما را به بازاندیشی برانگیزد تا تلاش کنیم با چشم اندازی جهان شمول، با پشتوانه ی هوش جهانی، با درنگرآوردن رفاه کل جامعه بشری و با مسئولیت پذیری در برابر زیست بوم جهانی و نسل بشر، «جهانی را بسازیم که آرزو داریم روزی کودکان ما در آن زندگی کنند».دکتر فریبا لطیفی
مدیرعامل

شناسنامه کتاب:


نويسنده: جن فیلیپس
مترجمان: مرضیه زرقی- محسن رافی خداپرست
تعداد صفحات: 263

چاپ اول:  1396
شابک:8-47-6092-600-978
قطع:  رقعی
جلد:  شوميز
حامی فرهنگی: بانک صنعت و معدن


 تلفن سفارشات 88880700 الي 88880702

https://t.me/sazmanefara

كتاب هنر نو انديشيدن

مرجع: سایت سازمان مدیریت فرا
آخرین اخبار فرا
- انتشار كتاب « مربی جهان‌تراز »
- انتشار كتاب « خِرد در کار »
- انتشار كتاب « اصول وارن بافِت »
- انتشار كتاب « چهار اصل طلایی موفقیت در کسب و کار »
- انتشار كتاب « لحظه‌های شگفتی‌ساز »


تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network