سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

مشکل در ایجاد تحول، رفتار کسانی است که تغییر پر شتاب جهان را نادیده می‌گیرند، کسانی که از ترس مشکلات سفر درجا خشک شده‌اند، کسانی که تنها بلدند بنالند..(جان کاتر- دان کوهن)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
  
 

  انتشار كتاب «با چرا آغاز کنید»

انتشار كتاب «با چرا آغاز کنید»
START WITH WHY
هدف این کتاب وادار کردن شما به اندیشیدن در مورد انگیزه کارهاست.
فرازهایی از کتاب:

*این کتاب می‌تواند به‌عنوان یک کتاب راهنما، به شما در بهبود رهبری، فرهنگ سازمانی، جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی، توسعه محصول، فروش و بازاریابی کمک کند‌.
*شرکت‌هایی که درک روشنی از «چرا»‌ی خود دارند، به مشتری خود این امکان را می‌دهند که به دنیای پیرامونی خود بگوید که کیست و به چه چیزهایی باور دارد.
*سازمان‌های موفق و بزرگ فقط به‌دنبال سود‌آوری نیستند؛ آن‌ها اغلب تحولات عمیقی در صنعت خود و گاهی در زندگی ما به‌وجود می‌آورند.
*شما نمی‌توانید بدون داشتن کارکنانی که دوست دارند سر کار بیایند، محصول خوبی تولید کنید و خدمات خوبی ارایه دهید.
* رهبران بزرگ آن‌هایی هستند که قلب‌‌ها را پیش از ذهن‌ها تسخیر کرده‌اند. آن‌ها کسانی هستند که با «چرا» آغاز می‌کنند.
* اکثر شرکت‌ها اغلب در «تسخیر ذهن‌ها» مهارت دارند. چون همه‌ی آن‌چه که برای این کار مورد نیاز است، مقایسه ویژگی‌ها و مزایای محصولات است. اما، «تسخیر قلب‌ها» زحمت زیادی می‌برد.
*به‌عنوان استراتژی‌ای برای تحریک رفتار دیگران، اغلب اغوا کردن بیش‌تر از الهام‌ بخشیدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و سریع‌تر هم جواب می‌دهد؛ اما تاثیرات آن کوتاه‌مدت است و در دراز‌مدت، هزینه‌های زیادی به‌بار می‌آورد.
*نقش رهبر این نیست که همواره در حال ارایه ایده‌های عالی باشد. نقش رهبر، آفرینش محیطی است که در آن ایده‌های عالی فرصت ظهور پیدا کنند.


مقدمه ناشر:


دو روز مهم‌ترین روزهای زندگی شماست: اول، روزی که به دنیا آمده‌اید؛
                              و دوم، روزی که دریافتید «چرا»؟               
مارک تواین

آرمان‌خواهی و هدف‌جویی، ویژگی همه انسان‌هاست و از این رو برای یافتن هدفی که پشت هر کار، پدیده یا رویداد است، پرسش‌هایمان را با «چرا» آغاز می‌کنیم. واژه‌ای که از همان سال‌های اول کودکی با ماست و چرا-چراهای کودکانه‌مان پدر و مادرها را کلافه می‌کند. و همچنان در تمام سال‌های زندگی برآنیم که بدانیم چرا درس می‌خوانیم یا می‌آموزیم؟ چرا رشته تحصیلی ویژه‌ای را دنبال می‌کنیم؟ چرا کار می‌کنیم؟ چرا حرفه یا کسب‌و‌کار ویژه‌ای را پیشه می‌کنیم؟ یا حتا در کل، چرا زندگی می‌کنیم؟ و یافتن پاسخ برای این چراهاست که زندگی‌مان را معنا می‌دهد. و آن‌گاه که در مسیر زندگی بتوانیم انتخاب‌ها، کارها و دستاوردهایمان را بر پاسخ چراهایمان منطبق سازیم و آن‌گونه زندگی کنیم که نمودارِ چراییِ بودنمان باشد، پیروز و خشنود خواهیم بود؛ همان‌گونه که مهاتما گاندی بود و به‌سادگی آن را بیان کرد: «زندگی من، پیام من است».
کتاب «با چرا آغاز کنیم»، از پرخواننده‌ترین کتاب‌های سال‌های اخیر است که الهام‌بخش افراد بسیاری در جهان بوده است؛ از مردمان عادی گرفته که در جست‌وجوی معنا برای زندگی‌شان بوده‌اند تا رهبران کشورها و مدیران سازمان‌های بزرگ اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که در پی پیشرفت مجموعه تحت رهبری و مدیریتشان، راه می‌جسته‌اند.  در این کتاب نویسنده با بیانی ساده و ذکر نمونه‌هایی از رهبران بزرگ و سازمان‌های تاثیرگذار، چرایی الهام‌بخش بودن آن‌ها را موشکافی می‌کند. وی در کتاب، مدلی سه‌لایه از «چرا»، «چگونه» و «چه» ارایه می‌دهد و آن را دایره طلایی می‌خواند. در این مدل «چرا» که در مرکز و لایه‌ی درون دایره قرار گرفته، اشاره به باور و یا هدف شما برای انجام یک کار دارد. «چگونه»‌ها، کارهایی هستند که شما انجام می‌دهید تا آن باور یا هدف را به مرحله عمل درآورید. و «چه»‌ها، نتایج یا دستاوردهای اعمال شما هستند. به باور نویسنده، رهبران یا سازمان‌هایی که از درون و با «چرا» کار را آغاز می‌کنند، الهام‌بخش پیروان، کارکنان و مشتریان خود هستند و به عملکرد بالا، دستاوردهای بزرگ و پیروزی‌های بلندمدت دست می‌یابند.
نویسنده، در کتاب به «چرا»های برخی سازمان‌ها و رهبران بزرگ در آغاز کار یا حرکتشان اشاره می‌کند که از آن جمله‌اند: مارتین لوتر کینگ که با «رویای آمریکای بدون تبعیض» جنبشش را آغاز ‌کرد؛  آرمان بیل گیتس برای بنیان‌گذاری شرکت مایکروسافت این بود که بتواند «بر روی میز هر فرد یک کامپیوتر شخصی قرار دهد تا همه کارآمد‌تر شده و بتوانند به حداکثر ظرفیت‌هایشان برسند»؛ یا استیو جابز، که چرای وجودی شرکت نوجوی اپل را در این جمله بیان کرد: «من می‌خواهم تکانی به جهان بدهم». چرایی سام والتون برای تاسیس شرکت وال‌مارت، «خدمت‌رسانی به طبقه‌ی متوسط آمریکایی» بود. هدف و چرای مایکل دل برای پایه‌گذاری شرکت دل نیز این بود که «قدرت محاسبه را در اختیار افراد بیش‌تری قرار دهد». هرب کلِهر، بنیان‌گذار ساوت‌وست، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت جهان، شرکتش را با این هدف بنیان گذاشت که «آرزوی پرواز و سفر هوایی را برای طبقه متوسط آمریکا محقق سازد». و رویا یا چرای هوارد شولتز برای بنیان‌گذاری قهوه‌خانه‌های استارباکس، این بود که «یک محیط راحت و آرامش‌بخش میان محیط خانه و محیط کار برای مردم بسازد».
سازمان فرهنگی فرا خواندن این کتاب ارزشمند را به همه و به‌ویژه رهبران و مدیران کشور پیشنهاد می‌کند و امید دارد که راهنمایی‌های کتاب روشن‌گر راهشان باشد و «چرا»، چراغ راهشان؛ تا بتوانند رویای ساختن ایرانی آباد که درخور مردمان سرزمینمان باشد را جامه عمل بپوشانند.                                                                                                        دکتر فریبا لطیفی
                                                                                                            مدیرعامل  


شناسنامه کتاب:


نويسنده: سیمون سینِک       
مترجم: دکتر شهلا برجعلی‌لو                                                                                         
تعداد صفحات: 302

چاپ اول: 1397
شابک:0-56-6092-600-978
قطع:  رقعی
جلد:  شوميز
حامی فرهنگی: صنایع غذایی ٱماج


 تلفن سفارشات 88880700 الي 88880702

https://t.me/sazmanefara

با چرا آغاز کنید

مرجع: سایت سازمان مدیریت فرا
آخرین اخبار فرا
- انتشار كتاب « مربی جهان‌تراز »
- انتشار كتاب « خِرد در کار »
- انتشار كتاب « اصول وارن بافِت »
- انتشار كتاب « چهار اصل طلایی موفقیت در کسب و کار »
- انتشار كتاب « لحظه‌های شگفتی‌ساز »


تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network