سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

ما باید یکدیگر را پیوسته هشدار دهیم تا به‏جای خدمت به مردم مانند انگلی در دام رسیدگی به خویش نیفتیم..(گزنفون)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : با شتاب به‌پیش

Article Title: Accelerate!
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله
با شتاب به‌پیش
Accelerate!
نوشته جان کاتر
ترجمه ندا سراج

نویسنده کتاب رهبری تغییر می‌نویسد، روش‌های قدیمی تدوین و پیاده‌سازی استراتژی ما را به شکست می‌کشانند و این تا اندازه‌ای به این دلیل است که دیگر نمی‌توانیم با آهنگ تغییرات همگام باشیم. رهبران سازمانی بین تلاش برای ماندن در راس رقابت‌های خشن و رسیدن به نتایج مالی سالانه فرسوده شده‌اند. گرچه سلسله‌مراتب و فرایندهای مدیریتی سنتی (اجزای «سیستم عملیاتی» شرکت) می‌توانند پاسخگوی نیازهای روزمره اداره یک شرکت باشند، به‌ندرت برای تشخیص سریع مخاطرات، تدوین چابک و خلاقانه ابتکارهاي استراتژیک و پیاده‌سازی سریع آن‌ها مجهز هستند. راه‌حلی که کاتر ارائه می‌کند، یک سیستم ثانوي است: یک ساختار شبکه‌مانند چابک که هماهنگ با سیستم نخست فعالیت می‌کند تا یک سیستم عملیاتی دوگانه را تشکیل دهند.

در چنین سیستمی سلسله‌مراتب می‌تواند پیگیری ابتکارهاي عمده استراتژیک را به شبکه استراتژی واگذار کند و وقت خود را صرف تمرکز بر تغییرات تدریجی در جهت ارتقای کارایی کند. شبکه از کارکنان تمام سطوح سازمان تشکیل می‌شود تا به آن دانش، روابط، اعتبار و تاثیرات سازمانی ببخشد. می‌تواند اطلاعات را به‌سادگی از منابع آن رها کند. ساختاری پویا و به‌دور از لایه‌های بروکراتیک دارد که سطحی از فردگرایی، خلاقیت و نوآوری را به‌دور از هرگونه سلسله‌مراتب ممکن می‌سازد. مرکزیت شبکه یک ائتلاف راهنما است که نماینده هر یک از سطوح و واحدهای سلسله‌مراتب با طیف گسترده‌ای از مهارت‌هاست. اداره‌کنندگان آن اعضای یک «لشگر داوطلب» هستند که از چشم‌انداز و استراتژی روشن و پرمخاطره نیرو گرفته و به آن‌ها متعهد هستند.

کاتر در طی سه سال به هشت سازمان خصوصی و دولتی کمک کرده سیستم دوگانه خود را بنا کنند. او پیش‌بینی می‌کند چنین سیستم‌هایی در قرن بیست‌ویکم به موفقیت‌های بلندمدتی (برای صاحبان سهام، مشتریان و خود شرکت‌ها) دست می‌یابند.

تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network