سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

دنبال فرصتي باشيد كه با كلام خود ديگران را بالا ببريد. چه بسا كه كلام شما زندگي آن ها را دگرگون سازد..(جان ماكسول)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : قدرت انبوه بخش دیگر آی.تی هندوستان

Article Title: The Mass Power of India’s Other IT Sector
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله
قدرت انبوه بخش دیگر آی.تی هندوستان

The Mass Power of India’s Other IT Sector

 
By Iqbal Quadir[1]
نوشته اقبال قادر
ترجمه رضا اصغريان

اقتصاد هندوستان در میان ده قدرت بزرگ اقتصادی دنیا قرار دارد و هجوم آن به برون‌تامینی خدمات فناوری اطلاعات و فرایند کسب‌وکار به‌درستی به‌عنوان موفقیتی بزرگ در خیزش اقتصادی این کشور پاس داشته می‌شود. تحسین‌ها به‌شایستگی نصیب غول‌های نوظهوری چون تی.سی.اس، اینفوسیس و واپرو شده است. سهم اين خدمات فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی کنونی هند (از جمله اثرات غيرمستقيم آن) 133‌میلیارد دلار تخمین زده شده است. اما بخش کم‌تر توجه‌شده‌اي در صنعت فناوری اطلاعات هندوستان که سهم به‌سزایی در تولید ناخالص داخلی آن داشته، بی‌شک صنعت تلفن‌همراه است. اين اثر تازه آغاز شده و من اعتقاد دارم تلفن‌همراه در آینده نزدیک ثابت خواهد كرد که به‌مراتب نقش پررنگ‌تری از صنعت «متعارف» فناوری اطلاعات در خيزش اقتصادی هندوستان ایفا خواهد كرد.

هم‌اكنون تلفن‌همراه باعث بهبود زندگی حدود نهصدمیلیون هندی شده است. البته فروش این همه گوشي تلفن‌همراه باعث موج مثبتی از اشتغال شده كه آن هم به‌نوبه خود، افزایش حجم تقاضا در بخش مسکن، تفریحات ‌و سایر کالاها و خدمات را در پي داشته است. صنعت تلفن‌همراه تا به امروز حداقل بیش از پانزده‌میلیون شغل ایجاد كرده که به اندازه ايجاد اشتغال صنعت «متعارف» فناوری اطلاعات هندوستان است. اما تفاوت واقعی این دو صنعت اين است: تلفن‌همراه امكان ارزش‌آفريني را براي تمام ‌اقشار فراهم مي‌كند.

هر زمان كه یک شخص برای برقراری تماس چند روپيه هزینه مي‌كند تا با دریافت اطلاعات در وقت خود صرفه‌جویی كند، در نهایت اوست که سود كرده است. در اين حالت، افراد چه تحصیل کرده باشند یا نباشد، باسواد باشند یا بی‌سواد، در شهر زندگی کند یا در روستا، از هر قشری که باشند بهره‌وري آن‌ها افزايش مي‌يابد. به همين دليل است که مردم عادی متوسط هندوستان با وجود درآمد ناچیز خود، تمایل زیادی به خرید خدمات تلفن‌همراه دارند: چيزي كه براي غربي‌ها اسرارآمیز مي‌نمايد.[1]. اقبال قادر، استاد توسعه و كارآفريني در ام.آي.تي، بنيانگذار و رييس مركز لگاتوم و بنيانگذار گرامين‌فون در بنگلادش است.

تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network