سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

در بازی‌های ساده با یک توپ تا پیچیده‌ترین مسایل کسب‌و‌کار یا سیاست، با یک حقیقت ساده در مورد انسان روبرو هستیم: انسانِ برخوردار از اعتماد، به آن چه اراده کند خواهد رسید..(روزابت کانتر)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : بهداشت رواني محيط كار

Article Title:
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله
بهداشت رواني محيط كار
گردآوری و تنظیم مهشید پوریای‌ولی

در بررسی ویژگی‏های جسمی و روانی افراد، دو عامل اساسی و مشخص وراثت و محیط هستند که هر دو از لحاظ تاثیری که بر فرد می‌گذارند، حائز اهمیت فراوان هستند. انسان زندگی خود را در محیط‏های مختلف می‌گذراند که محیط کاری از مهم‏ترین محیط‏هایی است که فرد از بزرگسالی بخش اعظمی از وقت خود را در آن‌جا سپری می‌کند.

دنياي امروز استرس‏هاي مختلفي دارد که بعضي از اين استرس‏ها مختص محيط کار هستند. نزاع با يک همکار، محروم شدن از پاداش، دير رسيدن به سر کار و فشار هيات‌مديره يا روساي سازمان به فرد را مي‌توان نمونه ‏هايي از استرس‏هاي محيط کار ناميد.         

بر اساس تعریف سازمان جهانی بهداشت، سلامت روان عبارت است از قابلیت ارتباط موزون و هماهنگ با دیگران، تغییر و اصلاح محیط فردی و اجتماعی و حل تضادها و تمایلات شخصی به‌ طور منطقی، عادلانه و مناسب. در نتیجه، بهداشت روان باعث تامین رشد و سلامت روانی فردی و اجتماعی، پیشگیری از ابتلا به اختلال روانی، درمان مناسب و بازتوانی آن می‌شود.

بهداشت رواني همان سلامت فکر و قدرت سازگاري فرد با محيط و اطرافيان است. چون در مواجهه با چالش‏ها و مشکلات روزمره، ما بر اساس ويژگي‏هاي رواني خود با آن‏ها برخورد مي‏کنيم،‌ هرچه از سلامت رواني بيش‏تری برخوردار باشيم به‌يقين آسيب‏ پذيري ما کم‌تر خواهد بود. پس هم‌چنان که از جسم خود مراقبت مي‏کنيم، روح خود را نيز بايد مقاوم‏تر کنيم تا زندگي بهتري داشته باشيم.

تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network