سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

اگر می‏خواهید حس مشارکت را در کارکنان خود شکوفا سازید، باید دست مدیریت یا حداقل چندتا از انگشت‏هایش را ببندید..(گری همل)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : سازگاری برای ماندگاری

Article Title:
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله
سازگاری برای ماندگاری
 
نوشته دکتر احمد روستا [1]

سازگاری و ناسازگاری را همه تجربه کرده‌ایم و آثار آن‌ها را در زندگی شاهد بوده‌ایم. چه بسیار پیروزی و شکست‌ها که مستقیم یا غیرمستقیم زاییده این دو بوده‌اند.

چه بسیار فاصله‌ها، طلاق‌ها، ورشکستگی‌ها و بحرانها که حاصل ناسازگاری‌ها بوده‌اند و چه بسیار رابطه‌ها، پیوندها، سازندگی‌ها و آرامش‌ها که از سازگاری سرچشمه گرفته‌اند.

سازگاری یکی از قابلیت‌ها، مهارتها و مزیت‌های مهم برای ادارهکردن تحولات و بهره‌برداری از فرصتهاست.

سازگاری چیست؟ سازگار کیست؟ اهداف و آثار سازگاری کدامند؟ چگونه می‌توانیم سازگاری را تقویت کنیم؟ استراتژی سازگاری در بازاریابی چیست و چگونه می‌توان آن را به‌عنوان یک مزیت رقابتی مهم مورد استفاده قرار داد؟ توصیه‌ها و هشدارهای سازگاری کدامند؟

پاسخگویی به این پرسشها می‌تواند چهره زندگی و کسب‌وکارها را دگرگون کند، نارسایی‌ها را کاهش دهد، امیدها را بارور سازد، افسردگی‌ها و درماندگی‌ها را برطرف کند و شادابی و سازندگی را بهارمغان آورد و باعث پیشرفت، دگرگونی، رشد، توسعه، نوآفرینی و بازآفرینی‌های گسترده شود.

سازگاری چیست؟

سازگاری در فرهنگ فارسی به معنای موافقت، هماهنگی، هم‌آوازی، لیاقت، خرسندی و گوارایی است و سازش نیز به معنای صلح، آشتی، حسن سلوک، اتفاق، ساخت و پیوستگی است.

سازش‌کردن به معنای رفع کدورت، با کسی صلح‌کردن، آشتی‌کردن و رفع اختلاف‌کردن است. سازگار کسی است که موافق، هماهنگ، هم‌آواز، لایق و خرسند است. در همه این واژه‌ها نشانه‌هایی از پیوند، آشتی، صلح، نزدیکی، همسویی، شادی، سازندگی، پیوستگی و جاذبه دیده می‌شوند.

سازگاری لایه‌های گوناگونی دارد از جمله سازگاری با خود، سازگاری با دیگران، سازگاری با انواع پدیده‌ها، محیط‌ها و تحولات[1] احمد روستا، دارای مدرک دکترای مدیریت از دانشگاه برادفورد انگلستان و عضو هیات‌علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهیدبهشتی است. ایشان موسس شرکت تحقیقات بازاریابی راستابین است.

تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network