سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

امروز نسلی را مدیریت می‏کنیم که بیش‏تر متکی به رویاهایش زندگی می‏کند تا حافظه‏اش..(فریبا لطیفی)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : ایجاد شهرهای پایدار

Article Title: Building Sustainable Cities
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله
اقتصاد سیاسی
ایجاد شهرهای پایدار
Building Sustainable Cities
نوشته جان ماکومبر
ترجمه کیوان سلطانی

تا سال 2050، تعداد شهرنشین‌ها دو برابر خواهد شد و به مرز شش‌میلیارد خواهد رسید. مشکلات ناشی از این شهرگرا‌یی بی‌رویه از جمله مهم‌ترین چالش‌های عصر حاضر است. به اعتقاد نویسنده، از بین تمام مسائل، موضوعات مربوط به مدیریت منابع، آب، برق و حمل‌ونقل شایسته بیش‌ترین توجه هستند. هر نوع خدمات دیگری که یک شهر رقابتی در اختیار شهروندان خود ‌می‌گذارد (خانه‌سازی اصولی، مدارس، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، مراکز پلیس و آتش‌نشانی، سیستم‌های گرمایش، سرمایش و مدیریت پسماند) همگی به یک زیرساخت قابل‌اطمینان برای این سه منبع بستگی دارند.

بسیاری از سازمان‌ها و ‌سرمایه‌گذاران گمان ‌می‌کنند بازسازی شهرها در قلمرو وظایف دولت قرار دارد. اما دولت‌ها در سرتاسر دنیا از نظر مالی، سیاسی یا هر دو به بن‌بست رسیده‌اند. پیاده‌ساختن ‌راه‌حل‌های مربوط به شهرگرایی مستلزم سرمایه‌های هنگفت، مهارت‌های مدیریتی استثنایی و هم‌راستایی معنادار منافع است. همه این موارد در بخش خصوصی به وفور وجود دارد.

بنابراین برای ‌کسب‌وکارهایی که بتوانند از طریق بهبود کارایی منابع ارزش‌آفرینی ‌کنند فرصت‌های بزرگی وجود دارد. محصولات و خدماتی که شهرهای جدید (یا قدیمی) نیاز خواهند داشت و بازده سرمایه مورد نیاز ‌سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را برآورده خواهند ساخت، هر دو نوع پیشرفت فنی و پیشرفت مالی را بهینه خواهند کرد: رویکردهایی که به منظور جذب سرمایه از طریق ارائه سطوح مختلف ریسک و بازده، اولویت‌های گردش وجوه مختلف و فرصت‌هایی برای ‌سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت طراحی شده‌اند.

نویسنده از شرکت‌هایی ‌می‌گوید که به سمت آن‌چه وی «مرز کارایی» ‌می‌نامد حرکت کرده یا وارد آن شده‌اند. از جمله این شرکت‌ها ‌می‌توان سارواجال در هند را نام برد که به واسطه فروش مستقیم به مشتریان از طریق«دستگاه‌های خودکار فروش آب» طراحی خود، هزینه‌ها را کاهش داده و پسماند را از بین برده است. نمونه دیگر، شرکت اینرناک در بوستون است که برای کاهش صعود ناگهانی تقاضا، تولید و مصرف برق را مدیریت ‌می‌‌کند. دست‌آخر، شرکت امبارک در واشنگتن که برای سازماندهی خدمات حمل‌ونقل شهری، منافع ‌کسب‌وکارها و دولت را هماهنگ ‌می‌سازد، مثال دیگری در این رابطه به‌شمار ‌می‌آید.

 
تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network