سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

آنچه یک تیم را بارها و بارها برنده کرده یا یک شرکت را حتی در دوران سختی پیروز می‌گرداند، ظرفیت مشکل‌گشایی است..(روزابت کانتر)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : کارآفرینان به خدا نزدیک‌ترند

Article Title: Entrepreneurs Feel Closer to God Than the Rest of Us Do
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله
کارآفرینان به خدا نزدیک‌ترند

Entrepreneurs Feel Closer to God Than the Rest of Us Do

By Mitchell Neubert[1]

ترجمه محمدحسین دهنوی

پژوهش: میشل نویبرت و سه نفر از همکارانش در دانشگاه بیلور به بررسی رابطه بین ایمان و میل به راه‌اندازی کسب‌وکار پرداختند. در این راه ‌آن‌ها به بررسی داده‌های نظرسنجی از 1714 آمریکایی درباره عادات مذهبی پرداختند. آن‌ها متوجه شدند کارآفرینان بیش‌تر از دیگران عبادت می‌کنند و بیش‌تر از بقیه باور داشتند که خداوند به شخص آن‌ها توجه دارد.

چالش: آیا افرادی که شرکت‌‌‌‌‌ها را راه می‌اندازند به‌راستی ارتباط عمیق‌تری از افراد غیرکارآفرین با خدای خویش دارند. پروفسور نویبرت از تحقیق خود دفاع کنید.

به‌نظر می‌رسد کارآفرینان از جنبه‌هایی قلیل، اما در عین حال از لحاظ آماری بسیار قابل‌توجه، مذهبی‌ترند. ‌آن‌ها به‌طور متوسط در طول هفته بیش‌تر به عبادت می‌پردازند و بیش‌تر به خداوندی که به آن‌ها پاسخ می‌دهد و توجه دارد معتقدند. می‌توانید ببینید این دو چه‌طور می‌توانند به‌هم وصل باشند: اگر فکر ‌کنید خدا به شما توجه دارد به احتمال زیاد بیش‌تر با او صحبت می‌کنید. علاوه بر این، کارآفرینان به عبادت با جماعت تمایل بیش‌تری دارند که این مسئله فعالیت کسب‌وکاری را تقویت می‌کند. به‌نظر می‌رسد آن‌ها با دیگر معیارها مثل وابستگی به کلیسا، اعتقاد به خدا و توجه به خدمات همانند دیگران هستند: حدود نود درصد افراد به یکی از ادیان معتقدند. کارآفرین‌ها به‌طور متوسط ماهانه در کلیسا حضور می‌یابند و دوسوم ‌آن‌ها شکی ندارند که خدا وجود دارد. اما حتا همین یافته‌ها ممکن است افرادی را شگفت‌زده کند که فکر می‌کنند اهالی سخت‌کوش کسب‌وکار آن‌قدر مشغول یا حریصند که وقتی برای دین و مذهب ندارند.[1]. میشل نویبرت، استاد اخلاق مسیحیت در کسب‌وکار و استادیار رشته مدیریت و کارآفرینی دانشگاه بیلور است.

تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network