سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

آنچه یک تیم را بارها و بارها برنده کرده یا یک شرکت را حتی در دوران سختی پیروز می‌گرداند، ظرفیت مشکل‌گشایی است..(روزابت کانتر)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : فراسوی اتاق پژواک

Article Title: Beyond the Echo Chamber
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله

فراسوی اتاق پژواک

Beyond the Echo Chamber

نوشته الکس سندی پنتلند
ترجمه سارا پنجی‌زاده

هرچند ممکن است شمار اندکی از افراد فوق‌العاده زیرک از یک توانایی کم‌وبیش جادویی برای کامیابی همیشگی در امر تصمیم‌گیری برخوردار باشند، ولی باقی افراد فقط گذران می‌کنند یا برداشت معمول چنین است. اما پژوهش‌های تازه چنین تفکری را نقض می‌کند. مطالعه اخیر سندی پنتلند و همکارانش از دانشگاه ام.‌آی‌.تی نشان می‌دهد هر کسی می‌تواند بیاموزد که تصمیم‌گیرنده خوبی باشد. کلید رسیدن به این، آن است که به‌طور مداوم «کاوش اجتماعی» انجام دهیم یا طیف وسیعی از افراد و ایده‌های تازه را طلب کنیم.

در سال 2011، تیم پنتلند داده‌های مربوط به 1.6 میلیون کاربر سایت ای‌تورو را گردآوری کرد. ای‌تورو یک سایت سرمایه‌گذاری است که به معامله‌گران روزگرا اجازه می‌دهد حرکات یک‌دیگر را مشاهده کرده و از هم تقلید کنند. در این سایت اطلاعات بی‌نهایت شفاف است، بنابراین پژوهشگران قادر بودند سود سرمایه‌گذاری عایدی هر یک از معامله‌گران را نسبت به میزان کاوش اجتماعی که انجام داده بودند روی نمودار نشان دهند. معامله‌گرانی که در شبکه خود از سطح مناسب تنوع ایده‌ها و افراد برخوردار بودند سودی را به‌دست می‌آوردند که سی درصد بالاتر از سود عایدی معامله‌گران منزوی بود. عملکرد ایشان به‌همین مقدار بهتر از عملکرد معامله‌گرانی بود که به یک گروه وابستگی افراطی داشتند و در یک «اتاق پژواک صدا» به دام افتاده بودند، یعنی در جایی که ایده‌های مشابه دائم بازچرخش پیدا می‌کنند. به‌علاوه، پژوهشگران از طریق ارائه مشوق‌ها و اشاراتی توانستند کمک کنند که معامله‌گران بیش‌تری مدل جریان ایده را به‌دست آورند. نتیجه چه بود؟ سودآوری همه معامله‌گران در سایت ای‌تورو دوبرابر شد.

هرچند این یافته‌ها تنها سرمایه‌گذاری‌هایی در زمینه سهام را شامل می‌شود، پژوهشگران عقیده دارند انواع بسیاری از سازمان‌ها می‌توانند یافته‌های مذکور را برای بهبودبخشی به روند تصمیم‌گیری درونی خود به‌کار بندند.

تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network