سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

در محیط کارتان از رنگ‌ها بیش‌تر استفاده کنید و روح و انرژی را از طریق رنگ‌ها به محیط کار خود به ارمغان آورید..(استفان لاندین، هری پل، جان کریستنسن)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : صندلی‌های بزرگ، تقلب‌های بزرگ

Article Title: Big Chairs Create Big Cheats
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله
 
صندلی‌های بزرگ، تقلب‌های بزرگ

Big Chairs Create Big Cheats

By Andy Yap
ترجمه محمدحسین دهنوی

پژوهش: اندی یاپ و همکارانش در آزمایش‌هایی به بررسی تاثیر محیط‌های ارگونومیک اطراف افراد بر اخلاق ‌آن‌ها پرداختند. این مطالعات به بررسی این موضوع پرداختند که آیا قرار گرفتن در موقعیتی محدود یا موقعیتی عالی بر صداقت افراد تاثیر ‌می‌گذارد یا خیر. نتایج این تحقیق نشان داد افرادی که در محیط‌های کاری و صندلی‌های بزرگ قرار می‌گیرند (که تقویت‌کننده ژست‌های تکبرآمیز هستند)، با احتمالی بیش‌تر از سایر شرکت‌کنندگان در تحقیق، پول اضافی را که به‌اشتباه بابت شرکت در تحقیق گرفته‌اند به جای پس دادن، در جیب می‌گذاشتند، در آزمون‌ها تقلب می‌کردند و در بازی شبیه‌سازی رانندگی، ‌بیش‌تر تخلف می‌کردند.

چالش: آیا ر‌ییس به‌خاطر اندازه صندلیش، آدم بدی است؟ آیا افرادی که از چراغ قرمز رد ‌می‌شوند به‌خاطر بزرگی خودروی شاسی‌بلند خود این کار را ‌می‌کنند؟ پروفسور یاپ لطفا از تحقیق خود دفاع کنید.

 

تاثیر فضاهای بزرگ (که به افراد اجازه ‌می‌دهند ژست بیش‌تری بگیرند) روشن بود. در تحقیق اول خود که به‌عمد پول اضافی به افراد پرداخت می‌کردیم تا ببینیم آن را پس می‌دهند یا نه، 78 درصد شرکت‌کنندگانی که فضای وسیع‌تر در اختیار داشتند پرداخت اضافی را برنگرداندند، در حالی که 38 درصد افرادی که در فضاهای جمع‌وجور بودند، پرداخت اضافی را پس ندادند. در تحقیق میدانی بعدی به بررسی خودرو‌هایی پرداختیم که در نیویورک در محل «پارک ممنوع» توقف کرده بودند و مشاهده کردیم وقتی اندازه صندلی راننده بزرگ‌تر ‌می‌شود احتمال پارک دوبله خودرو با یک انحراف معیار استاندارد نسبت به میانگین، از 51 درصد به 71 درصد افزایش یافت.

 
تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network