سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

شما باید چشم از من برندارید تا ببینید آیا به آن‏چه می‏گویم عمل می‏کنم یا نه. من نیز شما را زیر نظر دارم تا هرکدام را که شایسته بزرگ‏داشت گرامی بدارم..(گزنفون)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : نیروی انسانی؛ کلید گمشده مشکلات فروش

Article Title:
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله

 
چرا نمي‌فروشيم؟

نیروی انسانی؛ کلید گمشده مشکلات فروش

 
نوشته علی عیاری[1]

در سال‌هاي اخیر با تعداد زیادی شرکت‌ها که بنا‌به اظهار خودشان از مشکل فروش رنج مي‌برند برخورد كرده‌ام. در بررسي‌هاي دقیق یک مشکل به‌صورت مشترک و در راس همه معضلات مشاهده مي‌شود. جذب، نگه‌داري و بهره‌مندي از حداکثر پتانسیل نیروی انسانی در فروش.

مشکلات فروش شركت‌ها را مي‌توان از چند بعد مورد بررسی قرار داد که عبارت‏اند از مقررات و دستورالعمل‌ها، سیستم و گردش عملیات، ساختار سازمانی و نحوه سازمان‌دهي عملیات و نیروی انسانی، کیفیت، کمیت و ترکیب نیروی انسانی و بالاخره سخت‌افزارهای مورد نیاز. همان‌گونه که ملاحظه مي‌گردد فصل مشترک همه موارد فوق نیروی انسانی است. به‌همين دلیل نقص و مشکل در این حوزه به‌صورت تصاعدی به سایر ارکان عملیات فروش هم صدمه مي‌زند. به همین دلیل اصلاح نظام‌هاي فروش بدون در نظر گرفتن نقش کلیدی کادر فروش عملا غیرممکن است.

 این موضوع در این نوشتار در چارچوب فضای كسب‌و‌كار بومی و از سه بعد زيرساخت‌ها، نیروی‌انسانی و شركت‌ها بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. لازم به ذکر است که به‌دليل ماهیت عارضه‌یابی این مقاله به ناچار در مورد مشکلات و معضلات بيش‌تر از نقاط قوت صحبت شده است. این به آن مفهوم نیست که موارد مثبت وجود نداشته یا نادیده گرفته شده‌اند.

 


1.       علی عیاری داراي مدرك كارشناسي ارشد مديريت اجرایی است. ايشان پس از بیش دو دهه فعالیت اجرایی در حال حاضر به فعالیت‌های مشاوره و تدریس مشغول می‏باشند.