سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

اگر می‏خواهید کنترل را به‏دست بگیرید باید در سه رفتار، روش متفاوتی در پیش گیرید: خودشناسی، برتری در وظایف حساس و نشان دادن قدرت رهبری و متانت..(رابرت کاپلان)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : چگونه سرمایه‌گذاران خطرپذیر، جلسه معرفی طرح شما را ارزیابی می‌کنند؟

Article Title: How Venture Capitalists Really Assess a Pitch
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله

چگونه سرمایه‌گذاران خطرپذیر، جلسه معرفی طرح شما را ارزیابی می‌کنند؟
How Venture Capitalists Really Assess a Pitch
ترجمه کمیل رودی

لاکشمی بالاچاندرا، پیش از ورود به دانشگاه چند سالی را در دو شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر کار کرده بود. در آن‌جا مشاهده پدیده‌ای باعث سردرگمیش شده بود. سرمایه‌گذاران خطرپذیر  طرح کسب‌وکار را از کارآفرین دریافت و مطالعه می‌کردند و هیجان‌زده می‌شدند. سپس تحقیقاتی را درباره صنعت مربوطه انجام می‌دادند و بر شور و اشتیاق‌شان افزوده می‌شد. سپس از موسس شرکت دعوت می‌کردند که در یک جلسه ارائه حاضر شود و در آخر، دیگر هیچ انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاری نداشتند. چرا طرح پیشنهادی  که روی کاغذ آن‌چنان برانگیزاننده و موفقیت‌آمیز به‌نظر می‌رسید، با ارائه شخص طراح، کورسوی موفقیت هم نداشت. بالاچاندرا که اکنون استادیار دانشگاه بوستون است، می‌گوید: «این چیزی بود که مرا به تحصیلات دکترا علاقه‌مند ساخت: می‌خواستم تعامل میان سرمایه‌گذاران خطرپذیر و کارآفرینان را تجزیه‌و‌تحلیل کنم.»
او حتا پیش از شروع پژوهش، چند ایده و توضیح داشت. بسیاری از کارآفرینان عقیده دارند تصمیم سرمایه‌گذاری کاملا نتیجه محتویات گزارش ارائه (اطلاعات و منطقی که معمولا در پاورپوینت می‌آید) است. اما در عمل، بیش‌تر سرمایه‌گذاران خطرپذیر پیش‏تر آن را بررسی می‌کنند. مصاحبه رودررو بیش‌تر برای پرسیدن سوال، شفاف‌سازی و بررسی شخصیت کارآفرین است. برای فهم بهتر این سازوکار، بالاچاندرا ده سال صرف کرد تا دریابد در جلسه ارائه، چه اتفاقی می‌افتد و نتیجه را کمی و عددی کرد. برخی الگوها از همان آغاز روشن بودند. برای نمونه، کارآفرینانی که در طول جلسه ارائه می‌خندیدند، موفقیت بیش‌تری داشتند، هم‌چنین آن‌هایی که دوست مشترکی با سرمایه‌گذاران خطرپذیر داشتند، نیز موفق‌تر بودند. او بعد از کنکاش بسیار، چهار نتیجه‌گیری کرد.
تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network